Затвори рекламата

Samsung БялоВъпреки че мнозинството от феновете, според анкетата, вече знаеха няколко часа преди мача, че Samsung White ще спечели, никой не очакваше такова фиаско на Samsung Blue. Отборът на белите се справи с родствения си отбор в лицето на сините без нито едно колебание и с абсолютна сигурност премина през полуфиналите без загубен мач, така че решението беше взето само след три игри и Samsung White с общо 12 победи и само една загуба на сметката си, напредват към финалите на тазгодишното Световно първенство по League Of Legends.

Още в първия полуфинален мач Белите показаха пълната си сила и от 12-ата минута, когато феновете най-накрая проляха първа кръв, за което нападателят на SSW Looper за Акали взе бонус златните медали, тя просто продължи да се лее със Samsung Blue, което доведе до краен резултат 24-3 и разрушаване на връзката на сините в 29-та минута. Втората партия вече беше малко по-балансирана, но след 10-ата минута Уайт отново показа качествата си и разликата между спечелените златни медали само се увеличи в негова полза до 33-та минута, когато Уайт реши да прекрати играта, като унищожи Синя нексус , чиито шансове за повишение изведнъж намаляха значително.

За третия мач може би няма нужда да коментираме, сценарият от първия мач се повтори почти в детайли и Самсунг Уайт с краен резултат 28:3 в 23-ата минута потвърдиха готовността си за финала на шампионата през 2014 г., който ще се проведе в неделя 19.10. и SSW ще се изправят срещу китайския OMG или Star Horn Royal Club, който стигна до финалите миналата година, но загуби от южнокорейския SKT.